Novinka, bavlněné povlečení Den v Paříži, noc v Londýně

Seznamte se s “peřinou pro dva”

Říká vám něco pojem francouzská přikrývka? Znalci mají jasno, logici odhalí nápovědu v nadpisu. Francouzská přikrývka, jinak také “peřina pro dva” nebo třeba “velká peřina”, má své odpůrce i zastánce. Těch, kteří ji mají v oblibě a dávají jí přednost před klasickou přikrývkou, ale rychle přibývá. Jakto? Zvykli jsme si. A začali jsme postupně přicházet na to, že větší peřina může mít více výhod. 

Peřina pro dva, stará známá ze stříbrného plátna 

Thriller Cestující v dešti s okouzlující Marlène Jobert. Romance Muž, který se mi líbí s charismatickým Belmondem. Komedie Sám doma, která stále baví a rozesmívá a každé Vánoce ji zas a znovu dávají v televizi. 

Co mají tyto filmy společného? Mimo jiné třeba to, že v nich je k vidění francouzská přikrývka. Vybavili byste si nějaký jiný snímek? Možná ne hned. Nejspíš nám ale dáte za pravdu - zvlášť pokud je vám alespoň lehce přes třicet - že vaše první “setkání” s peřinou pro dva proběhlo právě takto. Viděli jste ji ve filmu. A pak zase hodně dlouho ne, protože u nás ještě nedávno byla něčím nevídaným. Teprve během posledních pár let se stále častěji kromě televizních obrazovek začala uplatňovat také naživo. 


Když “více” znamená více  

Má totiž rozhodně co nabídnout! 

  • Navzdory svým rozměrům se stele snáz než klasická peřina. Nemusíte ji překládat a hlídat “roh na roh”, prostě ji protřepete, přehodíte a uhladíte. Výsledek se dostaví rychle, jednoduše a není na něm co pokazit. 
  • K mání je v letní i teplejší celoroční variantě. 
  • Máte na výběr z opravdu široké nabídky francouzského povlečení. Na velké přikrývce dobře vyniknou nápadité vzory, ovšem i jednoduchost v podobně jedné nebo dvou barev má mnohé do sebe. 
  • S přehozem navíc vypadá postel vždy upraveně.  

A co je snad nejdůležitější, lidé jsou si pod ní tak nějak blíž. I když budete ležet pod klasickou peřinou tělo vedle těla, intimitě zpod francouzské přikrývky se vám sotva podaří přiblížit. Tato přikrývka zkrátka spojuje. 

Francouzskou přikrývkou proti předsudkům 

Umíme si představit, co se vám právě honí hlavou. Zvlášť pokud jste o peřině pro dva zatím jen slyšeli. “Nebudeme se o přikrývku spíš přetahovat? Nebudeme ji jeden druhému krást?” 

Stává se to. Ale spíše výjimečně. Na spaní pod jednou peřinou si ve skutečnosti lidé zvyknou velmi rychle. Mnohem častěji než nespokojenost se u našich zákazníků dostaví údiv nad tím, proč si přikrývku pro dva nepořídili už dávno. Inu, všechno má svůj čas. A možná právě teď nastal čas si velkou peřinu pořídit. Už jste slyšeli o našem setu francouzské přikrývky se dvěma polštáři? 

 

"); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');