Novinka, Plážové lehátko + osuška zdarma

Jak prodloužit životnost matrace? Chránič je jistota

Kvalitní spánek vyžaduje investici, protože opravdu dobrá matrace něco stojí. Na druhou stranu, pokud vsadíte na skutečně špičkovou matraci, vydrží vám dlouhá léta. Navíc máte k ruce jednu velmi šikovnou věc, která dokáže její životnost zaručeně prodloužit - chránič matrace. Nic víc, nic míň. Zvlášť jej ocení rodiče malých dětí, všichni, kdo se více potí, ti, kteří si rádi dopřejí snídani do postele i ti, kterým se doma čas od času hodí lože navíc. 

Neviditelný pomocník 
Řada lidí si chránič matrace spojuje s nemocničním prostředím. Pravdou je, že kdo měl někdy tu smůlu a během svého pobytu v nemocnici vyfasoval lůžko s “chráničem matrace” (který se častěji než opravdovému chrániči rovná jednorázovému igelitovému potahu), ten se při zmínce o něm začne ošívat. A rozhodně nepochopí, proč by si měl “tu hroznou a protivnou věc” pořizovat domů. 

Chyba lávky. Chránič matrace rozhodně není hrozná a protivná věc, ale nanejvýš praktická a užitečná záležitost, která vám může dlouho a dobře sloužit, aniž byste o ní vůbec věděli. 

Až do té chvíle, kdy se přihodí něco, pro co budete za chránič matraceneskonale vděční. 

Chránič matrace je důležitější, než si myslíte
Primárně si význam chrániče matrace spojujeme s tekutinami a jejich magickou schopností rozlít se přesně tam, kde je to nejméně žádoucí. Všichni si to umím představit. Od dětství nám vtloukali do hlavy, že není třeba plakat nad rozlitým mlékem. Jenže když se mléko (nebo třeba čaj, káva či snad červené víno) rozlije do postele, je to k pláči. Matrace jakoukoliv kapalinu vsákne ve vteřině, ale zbavuje se jí nekonečně dlouho. Nemluvě o skvrnách, kterých se těžko zbavuje.

Tady se ovšem jedná o víc než jen o ochraně proti pár případným flekům. Přínos chrániče matrace je ve skutečnosti mnohem větší. Matrace na spaní degraduje nejen zátěží při používání, ale také působením dalších vlivů. Každý z nás ztratí v průběhu noci zhruba půl litru potu. Někdo ještě víc, zvlášť v létě. Spolu s potem odchází z našich těl různé nečistoty, v malých kousíčkách se nám průběžně sloupává vrchní vrstva kůže a tak dále. Tohle všechno “schytá” matrace, kvůli tomuhle všemu postupně ztrácí pružnost a jakost. A vy kvalitní oporu pro svá záda, na kterou jste při koupi matrace spoléhali. 
Chránič matrace by proto měl být samozřejmou součástí výbavy nejen vaší ložnice, ale také dětského pokoje. 

Minimum péče, maximální užitek 
Možná namítnete, že většina moderních matrací má snímatelný a pratelných povrch, který se honosí nepropustnou membránou. Tudíž je vaše matrace na spaní tak jako tak dobře chráněna. Může být. Ale zkoušeli jste už někdy třeba jen cvičně sundat povlak z matrace s rozměry 180x200 a navléct ho zpátky? Není to žádná legrace. Pokud se vám to povede, úsměv ze rtů se vám nejspíš ztratí ve chvíli, kdy zjistíte, že buben vaší pračky povlak z matrace prostě a jednoduše nepojme. Po dobrém ani po zlém. Pak vám nezbývá, než s ním zamířit do čistírny. 

Můžete si být jisti, že jedna návštěva vás nejspíš vyjde dráž, než jednorázový nákup chrániče 180x200, který dokáže sloužit dlouhodobě. A navíc ho zvládnete téměř v jakékoliv pračce vyprat svépomocí.  

Chránič matrace, trvalá ochrana i chytré provizorium 
Míváte čas od čas návštěvy, které zůstanou přes noc? Pokud nejste zvyklí rokovat do kuropění, pak nejspíš potřebujete vašeho host nebo hosty někde uložit. Někdo má postel navíc. Ale skoro každý si může provizorní postel navíc vmžiku vyrobit ze sedací soupravy. S pomocí chrániče matrace, jak jinak. Ten jednak ochrání povrch sedací soupravy, ale především jej spolehlivě zpevní. Takže se na ní bude spát podstatně lépe než samotné sedačce nebo třeba nafukovací matraci. 

Tak co? Už vybíráte svůj nový chránič?
Mrkněte do naší nabídky.

"); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');